Hakkımızda

İşbir Optik, gözlük camı üretiminde Türkiye’nin en büyük kuruluşu olarak sektörde yer almaktadır. Gerek üretim kapasitesi, gerek yıllardır başta  Avrupa ülkelerine yaptığı ihracatlarıyla ve gerekse ülke ekonomisine sağladığı katkıyla ülkemizin haklı gururudur. 1979 yılında kurulan İşbir Optik,  üretime başladığı 1983 yılından beri sektörün önder üreticisi olarak dinamik, gelişen, ileri teknolojilere yönelen ve güçlü kadrosunu oluşturmuş bir şirket olarak yoluna devam etmektedir.

İşbir Optik, üretimini Ankara’daki modern üretim tesislerinde sürdürmektedir. Üstün kalite ve hassasiyette gözlük camları halen dünyanın en gelişmiş üretim yöntemi olan “Dijital Yüzey İşleme Teknolojisi ” kullanılarak tesislerimizde üretilmektedir.

Sektörde bir ilki gerçekleştirerek sahip olunan ISO 9001 kalite sistem belgesi, CE markası ve alınan ödüller hep daha iyi olma konusunda atılmış adımlardır. Yine aynı anlayışla ve sektöründe ilk defa alınan ISO 14001, OHSAS 18001 ve INSPEC kalite belgeleri de, kuruluşumuzun: çevreye ve çalışanlarına olan saygısını belgelemektedir.

Üründe ve hizmet kalitesinde her zaman en iyi olma amacıyla, VisionArt tescilli markası ile üretilen gözlük camları, Türkiye genelinde tüm gözlükçülere ulaşmaktadır. İhracatta da lider konumda olan İşbir Optik, başta Fransa olmak üzere Avrupa, Orta Doğu, Balkanlar ve Kuzey Afrika ülkelerine ve komşu ülkelere ihracat yapmaktadır. 2013 yılında Fransız Essilor Grubu'na dahil olan şirketimiz, Fransız BBGR ve Japon Nikon ürünlerinin dağıtıcısı ve lisanslı üreticisidir.


Gözlük camlarının yanı sıra optik makineler, sarf malzemeleri ve küçük el aletleri alanında  da dünyaca ünlü ve kalitesini ıspatlamış, Essilor, Tomey, Acep, Permaneto gibi markaların Türkiye distribütörüdür.